Koncert v Rudolfínu a exkurze do Muzea hudby - Praha 29. 1. 2020

Žáci si měli možnost poslechnout generální zkoušku České filharmonie přímo v Rudolfínu. Vyslechli mimo jiné klavírní koncert Bély Bartóka v podání polského klavíristy Piotra Andrszewskiho a symfonické skladby předních českých skladatelů, jakými byli Leoš Janáček a Josef Suk. Byli jsme přítomni nelehkému dolaďování posledních detailů práce dirigenta s orchestrem. Dát dohromady tak velký orchestr není vůbec lehké. Po koncertě jsme navštívili krásné Muzeum hudby, kde jsme měli možnost vidět staré dobové nástroje z českých sbírek. Dokonce jsme si některé nástroje směli i vyzkoušet. Byl to velký zážitek, neboť kdo z dětí se může pochlubit, že hrál třeba na harfu nebo na ještě neobvyklejší nástroj, jakým je teremin.